what are the symptoms of prostate


Nesen pēkšņi sapratu, finansiāli runājot, ka gandrīz neko nezinu par savu vīrieti. Aptuveni zinu to, kāda ir viņa mēnešalga un ka viņam nav parādu. Man ir nojausma, ka viņam pieder nedaudz sertifikātu un akciju. Bet, ko tas liecina par mūsu attiecībām?

Kā dalīt mantu?

Nav jau tā, ka mēs nebūtu runājuši par naudu kad pirkām māju, kad dzima bērni (nesen izlasīju rakstu Māte mājās audzina bērnu  izmaksas 1 miljons dolāru”). Drīzāk mēs neesam skaidri formulējuši to, kādiem jābūt šiem visai lielajiem tēriņiem.

Kad precējāmies, sadalījām pienākumus mājās un apmaksājamos rēķinus. Tā kā viņš pelna vairāk, es maksāju nedaudz mazāk no kopīgajiem maksājumiem nekā viņš. Visa pārējā nauda katram paliek sava. Nekādi kopīgie bankas rēķini, nekādas diskusijas par to, vai tādus vajadzētu ieviest. Ar retiem izņēmumiem mēs katrs pats samaksājam par kino, maltītēm restorānā un ceļojumiem atvaļinājuma laikā.

Mūsu moto: katram pieder tas, kas pašam kabatā
Likās, ka viss ir brīnišķīgi, kamēr sāku domāt, cik dziļa ir mūsu mīlestība, ja mēs nevaram atklāt, cik naudas katram glabājas bankā?

Psihologs Deivids Bahs raksta: Jaunās ģimenes sev uzdod šādus jautājumus: jautājums Nr. 1 par seksu ir: Cik bieži mums tas notiek? bet jautājums Nr. 1 par naudu ir: Kā to sadalīt? Psihologi noskaidrojuši, ka ģimenēs valda četri galvenie naudas tērēšanas modeļi.

Pilnīgi viss katram ir savs

Pilnīga naudas nodalīšana ekspertus nedaudz mulsina. Filozofs Gibrans domā, ka daļai līdzekļu jābūt kopīgiem. Atsevišķi varētu palikt nauda un citi līdzekļi, kas bijuši pirms laulībām. Bankā vajadzētu būt kontam katram atsevišķi, kā arī kopīgam kontam. Tad vīram nebūs jāuztraucas, ka sieva tik daudz iztērējusi par apģērbu. Īpaši svarīgi, lai sievietei būtu sava nauda. Viņas pārāk bieži baidās runāt par to. Naudu viņas uzskata par kaut ko negatīvu, par ko pieklājīgi cilvēki nerunā.

Ja katram laulātajam nauda ir pilnīgi nodalīta, rodas jautājums, vai viņi nav attālinājušies un vai viņiem netrūkst tuvības. Psihologi konstatējuši, ka tie, kas laulībā nodzīvojuši 50 gadu, galu galā ir nonākuši pie kopīgas naudas un bankas konta.

Nešķiramie

Šādu pāru finansiālās darbības ir tikpat sinhronas kā daiļslidotāju soļi. Labākais šādā attieksmē ir tas, ka iespējams izrunāties par visiem darījumiem līdz pēdējiem sīkumiem. Ja jūs nespējat runāt par visu, kādēļ vispār vajadzēja precēties? Daži eksperti domā, ka atsevišķas kredītkartes un bankas rēķini var mudināt uz aizdomīgām darbībām. Pāri, kas nebaidās dalīties naudas lietās, spēj atklāties un uzticēties viens otram arī citos jautājumos.

Taupītājs un izšķērdētājs

Ir ģimenes, kurās vienmēr jūtams naudas trūkums, galvenokārt tādēļ, ka katram laulātajam ir atšķirīgas prioritātes: viens krāj, bet otrs tērē bez apdoma. Viņiem vispareizāk būtu glabāt savu naudu katram atsevišķi.

Viens karotājs naudas laukā

Dažreiz viens no laulātajiem uzņemas pilnīgi visu atbildību par naudas lietām. Ja rodas krīze finansēs, tas var novest pie katastrofas, jo laulātais joprojām nevēlēsies otru apgrūtināt ar ziņām par finansiāliem sarežģījumiem.

Rate this post