woman in pink bikini with a lollipop


Nekas nenotiek tāpat vien. Arī mīlas dēkai ir savi cēloņi. Ne vienmēr tie ir skaidri, bieži vien īstie ir pavisam citi un pirmajā brīdī pat nav pamanāmi.

Dzīve izsitusi no ierastā līdzsvara

Biežākais iemesls, kādēļ partneris sāk dēku, ir kāds notikums, kas izsitis no parastā dzīves ritma. Iemesls var būt ļoti dažāds  jauna darbavieta, nepatikšanas darbā, neveiksme biznesā, tuva cilvēka zaudējums u. tml. Kāds notikums cilvēku atstājis neapmierinātu un dusmīgu. Viņš ir noguris, garlaikojas vai atrodas nemitīgā sasprindzinājumā. Neatkarīgi no tā, kas noticis, gadījums prasa vairāk uzmanības, nekā domāts. Un tad uzrodas kāds/a, kas 

Vai dēku var attaisnot?

Lielāka daļa, kam ir mīlas dēka, rod tai attaisnojumu. Cilvēkiem ir neiedomājami laba izdoma, lai attaisnotu sānsoli. Sākot no banālā  sieva mani nesaprot  vai nedaudz racionālāka  ja sieva par to nezina, tas viņu nesāpina. Attaisnojums, kas vienmēr ir pa rokai,  visi dara tā. Visbiežāk iemesls tomēr slēpjas dziļāk. Piemēram, ja vīrs teic, ka krāpj sievu tādēļ, ka viņa to nesaprot, patiesībā sieva nespēj apmierināt vīra emocionālās vajadzības. 

Savukārt sieviete, kas domā, ka vīra neziņa ir viņas laime, var viņam atspēlēties par esošiem vai iedomātiem trūkumiem citās laulības dzīves jomās. 

Dēkai ir tik daudz iespēju

Vai tev ir brīvs laiks un patīk jaunas meitenes? Parasti vīrietis uzskata, ka nekas ļauns nenotiks, ja uzaicinās kolēģi pusdienās vai pēc darba pasēdēs kafejnīcā ar savu sekretāri. Viņam patīk flirtēt un aplidot, un ieraudzīt apbrīnu citas sievietes acīs. Vīrietis uzskata, ka kontrolē situāciju, iestāsta sev, ka tiks galā ar kārdinājumu, …un tad viņš pārkāpj robežu. 

Arī sievas krāpj

Naivi ir tie vīrieši, kas domā, ka sievietes nekrāpj, tāpēc, ka tas tā nav, jo nevar būt. Psihoterapeiti un laulību konsultanti apgalvo, ka aizvien biežāk viņi sastopas ar gadījumiem, kas laulību pārkāpj sieviete. Nav statistiska apstiprinājuma, taču tiek uzskatīts, ka strādājošas sievietes vīrus krāpj biežāk nekā mājsaimnieces. Skaidrojums varētu būt tāds, ka strādājošām sievietēm paveras plašākas iespējas. Tas nenozīme, ja sieviete darbojas biznesā vai brauc komandējumos, viņa automātiski pārgulēs ar kuru katru.

Taču šobrīd jāatzīst, ka iespēju ir daudz. Bieži vien darbs ir saistīts ar komandējumiem, vizītēm, konferencēm, kurās piedalās abu dzimumu pārstāvji. Nekas tāds nebija iedomājams pirms 20-30 gadiem. Taču, ja vīrietis komandējumā var pārgulēt ar savu sekretāri, nevajag iedomāties, ka to pašu nevarētu izdarīt arī sieviete. Ar šādu līdztiesību gan nav ko lepoties. 

Retāk mīlas dēkās ielaižas pāri, kuriem ir ne tikai stabila laulība, bet arī labas savstarpējas attiecības. Viņi apspriež problēmas un visās nelaimēs nevaino viens otru. Esiet elastīgi, pārrunājiet ar partneri savu šaubu, bažu un nedrošības iemeslus, iespējams, aiztaupīsit sāpīgus brīžus.

Rate this post