adult woman holding picture of enlarged breasts in front of herself


Ja dzīvojat viens, iespējams, ka reizēm jūtaties vientuļš. Īpaši, ja esat devies studēt un atstājis vecāku mājas, esat šķīries vai zaudējis tuvu cilvēku. Visasāk šīs izjūtas uzmācas brīvdienās, tad vientulība un garlaicība māc īpaši smagi. Taču dzīvot vienam vēl nenozīmē būt vientuļam. Arī vienam iespējams būt laimīgam.

Ejiet tautās

Pirmais svarīgais solis ir iesaistīties sociālajā dzīvē. Tas nenozīmē, ka jums vajadzētu pierakstīties visos iespējamos pulciņos, taču varbūt ir īstā reize apciemot radus, uzaicināt kaimiņus uz kafiju, apmeklēt baznīcu vai sākt dziedāt korī.

Esiet fiziski aktīvs

Sāciet vingrot. Fiziskas nodarbības uzlabos pašsajūtu, miegu un apetīti.
Iesaistieties kādā vingrošanas klubā, taču varat meklēt domubiedrus arī pie kaimiņiem. Labāk, protams, sportot grupā, taču labumu no fiziskiem vingrojumiem gūsit, arī trenējoties vienatnē.

Atnesiet mājā kaķi

Ja lietainā rudens dienā satiekat ņaudošu bēdubrāli, droši aiciniet to sev līdzi. Uzņemoties rūpes par maziem un pamestiem dzīvniekiem, vienmēr gūsit gandarījumu. Protams, varat iegādāties jebkuru mājdzīvnieku. Mājdzīvnieks ir lielisks sabiedrotais. Jums būs ar ko parunāties un varēsit par kādu rūpēties. Pētījumos pierādīts, ka tiem, kuriem mājās ir kāds dzīvnieciņš, ir mazāks risks slimot ar sirds un asinsrites slimībām. Dzīvnieki spēj mazināt trauksmi un noņemt spriedzi.

Vai jums ir vaļasprieks?

Mēģiniet pavadīt laiku ar jebkuru sev tīkamu nodarbi. Varbūt jums patīk lasīt, darboties dārzā, cept un vārīt vai kolekcionēt senlietas. Ja agrāk esat dejojuši deju kolektīvā, dziedājuši korī vai spēlējuši mūzikas instrumentu, varbūt ir vērts pamēģināt atkal. Uzziniet, vai tuvākā apkaimē nav jums saistoša interešu kluba.
Un pat tad, ja nav neviena paša vaļasprieka, nekad nav par vēlu kādu atrast. Daudzi cilvēki atraduši jaunu saturu dzīvei, pētot senču radurakstus un ģimenes vēsturi vai sākot rakstīt memuārus. 

Ir labi ceļot

Apskatīt jaunas vietas ir aizraujoši, turklāt pēc ceļojuma var gremdēties jaukās atmiņas. Ceļošana ir labs veids, kā iepazīt jaunus un interesantus cilvēkus.

Ceļot var dažādi. Var ceļot gan ar lidmašīnu, gan  velosipēdu. Var izvēlēties vienas dienas pārgājienu savas dzīvesvietas tuvumā. Varbūt jums ir radi vai draugi, kurus ilgāku laiku neesat redzējuši. Ja nespējat pats izvēlēties ceļamērķi, varat konsultēties ceļojuma birojā. Tur jums sniegs informāciju atbilstoši vēlmēm un finansiālajām iespējām. 

Nekad nav par vēlu mācīties

Iespējams, kādu iemeslu dēļ esat pārtraukuši mācības. Padomājiet, varbūt ir vērts turpināt mācības maģistratūrā, mācīties valodu vai apgūt jaunas zināšanas kādā ar tiešo darbu saistītā jomā. Papētiet sludinājumus un painteresējieties par cenām.

Rate this post