neon photo of worms in humans body


Bailes no bioloģiskajiem ieročiem, piemēram, Sibīrijas mēra, (antraksa) var izraisīt slimības tāpat kā paši bioloģiskie ieroči, apgalvo eksperti. Kamēr vieni baidās, citi izmanto gadījumu pabaidīt.

Jau zināmi vairāki psiholoģiskas saslimšanas gadījumi. Piemēram, 29. septembrī uz mājas sienas uzzīmēti dūmi kādā skolā Vašingtonas pavalstī radīja paniku  bioterorisma pārbiedētie 16 skolēni un skolotāja tika nogādāti slimnīcā. 

Masu psihozes upuri

Paniskas bailes no draudiem, ka uzbrukumā tiks izmantoti bioloģiskie ieroči, var izraisīt ilgstošu sociālo vai psiholoģisko kaitējumu. Lielbritānijas, ASV un Austrālijas zinātnieki vēstulē britu medicīnas žurnālam raksta, ka no bioloģiskajiem ieročiem varētu iet bojā maz cilvēku, bet postošu iespaidu uz daudziem var atstāt uzbrukuma iespējamība.

Tūlīt pēc tam, kad sākās antraksa uzbrukuma draudi, kāds cilvēks Merilendas metro izsmidzināja logu tīrāmo līdzekli. 35 cilvēkiem tika novērota slikta dūša, kā arī kakla un galvas sāpes lv.wikipedia.org.

Eksperti secina, ka nopietnas sekas var izraisīt gan jokdari, gan paši uzbrukumi. Kad sagaidāms uzbrukums, bailes par bioloģisko ieroču izmantošanu var izraisīt plaša mēroga paniku.

Bailes un satraukumu cilvēki var pārdzīvot vēl daudzus gadus pēc terora aktiem, pastiprinot jau agrākos psihiskos traucējumus un paaugstinot risku masveidā saslimt ar psiholoģiskas iedabas slimībām. 

Neziņa pastiprina bailes

Pašlaik nav skaidrības, cik nopietni zemas koncentrācijas toksiskas vielas apdraud veselību. Arī šī neskaidrība palielina daudzu cilvēku bailes. Tā kā veselības apdrošināšana nespēj paredzēt kompensāciju par visiem neparedzētajiem gadījumiem, sabiedrībā var rasties neuzticība ekspertiem.

Neapstiprinātas un strīdīgas hipotēzes par ķīmisko un bioloģisko ieroču ietekmi uz veselību, par ko cītīgi raksta prese, arī uzkurina daudzu cilvēku prātus.

Rate this post